Pachołki i stożki drogowe

Pachołki i stożki drogowe

W kolejności malejącej
W kolejności malejącej

Pachołki i stożki drogowe — nie do zastąpienia już od dziesiątek lat 

Pachołki i stożki drogowe — nie do zastąpienia już od dziesiątek lat

Do kompleksowego zabezpieczenia ruchu drogowego wymaganych jest wiele różnych środków pomocniczych. Pachołki bądź też stożki drogowe mają w tej dziedzinie jednak wyjątkowo duże znaczenie, ponieważ są po prostu niezbędne w ramach zabezpieczenia miejsca wykonywania robót drogowych, a także są nie do zastąpienia żadnymi innymi środkami pomocniczymi. Również jeśli chodzi o zabezpieczenie miejsca wypadku te solidne stożki oddają cenne usługi. Dzięki kolorowi sygnałowemu oraz charakterystycznemu kształtowi są widoczne już z daleka, dzięki czemu uczestnicy ruchu zostają na czas ostrzeżeni i mogą odpowiednio zareagować. Jak wysoka byłaby pewnie liczba poważnych wypadków, gdyby nie było żadnych pachołków czy też stożków drogowych? W związku z tym zupełnie słusznie nie może ich brakować w żadnej firmie.


Sześciokątne, ze światłami odblaskowymi czy też odblaskowe w ogóle? 

Sześciokątne, ze światłami odblaskowymi czy też odblaskowe w ogóle?

Nasze pachołki i stożki drogowe są do nabycia w naszym sklepie internetowym w najróżniejszych wersjach. Do klasyków zaliczają się z pewnością modele z szerokim białym pasem, które można poskładać w taki sposób, że nie zajmują dużo miejsca, i które są zaopatrzone w umieszczone na górze ucho, do którego można przymocować dodatkowo taśmę odgradzającą lub łańcuchy. Są one wykonane, jak wiele naszych produktów, z najwyższej jakości polipropylenu i imponują swoją funkcjonalnością i długą żywotnością. Oferujemy ponadto oczywiście także stożki ze światłami odblaskowymi, które są dobrze widoczne nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Jeżeli natomiast wolisz pasy odblaskowe, to znajdziesz u nas rzecz jasna również odpowiednie produkty. Wyjątkowo ciężkie i niemalże niezniszczalne są nasze sprawdzone pachołki sześciokątne, które są wykonane z wytrzymałego poliwęglanu propylenu, a dodatkowo zaopatrzone zostały w światła odblaskowe. Za ich pomocą można bezpiecznie oznakować nawet słabo widoczne przeszkody bądź miejsca wykonywania robót drogowych. Ze spokojem rozejrzyj się po prostu po naszym sklepie — nasz bardzo zróżnicowany asortyment przekona również i Ciebie! Z reguły wszystkie pachołki czy też stożki drogowe są od ręki gotowe do wysyłki, tak więc już po kilku dniach mogą być wykorzystywane w Twojej firmie.


Ciekawe informacje na temat nieodzownych pachołków i stożków 

Ciekawe informacje na temat nieodzownych pachołków i stożków

Czy wiesz, że stożki drogowe w Austrii nazywa się „kapelusikami” (Hutterl)? W Szwajcarii znane są natomiast pod nazwą „stożków drogowych” (Verkehrstöggel). W Niemczech znanych jest wiele różnych określeń, które w życiu codziennym zyskały już także dużą popularność. Oprócz standardowych w tym względzie „stożków prowadzących” (Leitkegel) i „kapelusików lubeckich” (Lübecker Hütchen) są to między innymi: „stożek ostrzegawczy” (Warnkegel), „pylon” (Pylon) i „kapelusik drogowy” (Verkehrshütchen). W ruchu po drogach publicznych rozmiar odpowiedniego stożka jest określony zawsze przez miejsce jego zastosowania. Na autostradach i drogach ekspresowych używa się na przykład z zasady pachołków o wysokości od 75 do 100 cm. Mniejsze stożki, o wysokości od 30 do 50 cm, stosuje się natomiast na drogach podrzędnych. A tak w ogóle: Są one coraz częściej wykorzystywane również do użytku sportowego i rekreacyjnego, gdyż w ten sposób na przykład można doskonale wyznaczać trasy slalomów. Niezależnie od tego, w jakim celu potrzebujesz tych użytecznych pomocy — u nas w każdym razie znajdziesz doskonałe pachołki i stożki drogowe.