W dniach od 23.12.2021 do 07.01.2021 włącznie obowiązuje w naszym sklepie przerwa zimowa. W tym okresie nie realizujemy wysyłek.
Od dnia 10.01.2022 jesteśmy z powrotem do dyspozycji. Prosimy o zrozumienie w tym względzie.

MT Onlineshop GmbH sponsoruje Związek Sportu Motorowego Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego BTU Motorsport

Przy Brandenburskim Uniwersytecie Technicznym (BTU) w Chociebużu (Cottbus) działa związek sportu motorowego BTU Motorsport e.V. (Związek Sportu Motorowego Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego T.z.). Studenci należący do związku opracowują od 2007 roku nowe samochody wyścigowe i rywalizują w Formule Student z ponad 70 innymi zespołami z całego świata. Członkami związku są wszyscy studenci BTU kierunków technicznych i ekonomicznych. Formuła Student to odbywający się rokrocznie międzynarodowy konkurs konstruktorski, w którym należy wzbudzić uznanie jury kompleksową koncepcją samochodu wyścigowego w techniczno-inżynierskiej i ekonomicznej realizacji, a także wygrać wyścig na zakończenie zawodów. Sponsorujemy związek w Chociebużu i ofiarowaliśmy pachołki drogowe do fazy testowania nowego bolidu BTU-5.

Nowy bolid wyścigowy BTU-4

Wszyscy studenci należący do związku studiują na Uniwersytecie w Chociebużu na kierunkach: budowa maszyn, elektrotechnika, inżynieria gospodarcza, ekonomika przedsiębiorstwa, handel elektroniczny, architektura i techniki medialne. W zależności od kierunku studiów opiekują się rozwojem technicznym, wzornictwem, kwestiami marketingowymi, finansowaniem lub technikami medialnymi. Tę różnorodność kompetencji wykorzystuje się do ciągłego doskonalenia samochodów wyścigowych. Studenci kontynuują rozwój koncepcji i uefektywniają sprawność samochodów wyścigowych poprzednich generacji. I tak, na przykład, w bolidzie BTU-5 po raz pierwszy zamontowano specjalnie opracowany spód podwozia. Uzyskuje się dzięki niemu nowe wartości szczytowe parametrów aerodynamicznych i właściwości jezdnych. Nowy silnik dwucylindrowy firmy Kawasaki współpracujący ze zmiennym napędem wału rozrządu i specjalnie skonstruowanym wałem korbowym powinien osiągać moc szczytową 85 KM.
Życzymy zespołowi BTU Motorsport pomyślnego ukończenia fazy testowej i oczywiście powodzenia w kolejnych zawodach Formuły Student w 2015 roku!

Konkurs konstruktorski Formuła Student, w którym bierze udział ponad 70 nowo opracowanych samochodów wyścigowych z całego świata

W organizowanych raz w roku zawodach Formuły Student rywalizują ze sobą zespoły studentów z całego świata, prezentujące opracowane przez siebie nowe samochody wyścigowe. Liczy się zarówno zaimponowanie jury w dyscyplinach technicznych i ekonomicznych, jak również przekroczenie linii mety w wyścigu finałowym na pierwszym miejscu.
Do zdobycia za kompleksową koncepcję samochodów jest maksymalnie 1000 punktów w ośmiu dyscyplinach, takich jak przyspieszanie, zużycie paliwa i parametry jazdy. Znaczenie mają również konstrukcja i biznesplan samochodu wyścigowego. Na torze z przeszkodami oraz na torze wyścigowym sprawdzane są wszystkie parametry jakościowe pojazdów. Zespół BTU Motorsport chciałby w 2015 roku ponownie stanąć do zawodów Formuł Student i stawić czoła swoim kolegom z całego świata. Dlatego też w przyszłości chcielibyśmy wspierać dalszy rozwój nowego bolidu wyścigowego BTU-6.

Pojazd BTU-4 — widok z przodu

Pojazd BTU-4 — widok z tyłu

BTU-4 w zbliżeniu