Sorbenty do oleju

Sorbenty do oleju — większe bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie

W kolejności malejącej
W kolejności malejącej

Maty wiążące olej — podkłady wielokrotnego użytku do absorpcji oleju

Maty wiążące olej — podkłady wielokrotnego użytku do absorpcji oleju
W przypadku wycieku oleju należy możliwie jak najszybciej zacząć zwalczanie zanieczyszczenia olejowego i usuwanie zabrudzeń. Dzięki naszym matom wiążącym olej unika się kłopotów z czyszczeniem powierzchni zabrudzonych olejem, ponieważ produkty te zapobiegawczo pochłaniają olej, zanim dojdzie do zanieczyszczeń bądź pojawi się ryzyko wypadku. To oszczędność czasu i pieniędzy. Maty te można wykorzystać jako podkłady umieszczane pod lub przed pojazdami i maszynami zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na terenach otwartych. Wyposażone w nieprzepuszczalną spodnią stronę i wykonane z wytrzymałej tkaniny nadają się one do wielokrotnego ponownego wykorzystania i mogą być poddawane czyszczeniu do 40 razy. Chłonność oleju wynosi 10 l/m². Maty są dostępne w trzech rozmiarach standardowych, które mogą być ze sobą łączone za pomocą zatrzasków. Ma to tę zaletę, że po pierwsze, można powiększyć powierzchnię maty, a po drugie —przyciąć ją dokładnie do odpowiedniego kształtu. Poza tym wyczyścić należy zawsze jedynie tę zabrudzoną matę.

Komu mogą przydać się maty?

Komu mogą przydać się maty?
Jako że przeważnie nie da się uniknąć niewielkich wycieków płynów, maty wiążące olej znajdują bardzo różnorodne zastosowania i pomagają zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska. Są one przeznaczone do wszystkich pojazdów, a w szczególności zabytkowych, maszyn budowlanych, silników napędowych łodzi, gospodarki leśnej, rolnictwa i leśnictwa, rezerwatów przyrody i rezerwatów wodnych, a także są chętnie stosowane w przemyśle stalowym i obróbce metali, jak i firmach transportowych i komunikacyjnych.

Zdolne podołać wielu zadaniom

Zdolne podołać wielu zadaniom
Dzięki matom można uniknąć kosztownego i czasochłonnego czyszczenia zaolejonych powierzchni, więc są one używane w przypadku wykonywania prac z użyciem oleju, przy nieszczelnościach bądź też w razie stosowania cieczy chłodzących (podczas toczenia, frezowania, …). Mogą one być stosowane jako podkłady przed lub pod ociekające olejem silniki i skrzynie biegów i dlatego też są chętnie używane w warsztatach podczas napraw. Kolejną zaletą jest przy tym zapobieganie rozprzestrzenianiu się oleju na powierzchniach, na przykład przenoszeniu go za pomocą butów lub pojazdów, a tym samym zażegnuje się niebezpieczeństwo wypadku w firmach. Maty można złożyć, dzięki czemu są łatwe w transporcie, a także mogą być wykorzystane do użytku mobilnego.

Ochrona środowiska jest bardzo ważna

Ochrona środowiska jest bardzo ważna
Jeśli chodzi o czyszczenie mat wiążących olej, do dyspozycji jest ogólnoniemiecki wykonawca tej usługi, który zasobooszczędnymi i przyjaznymi dla środowiska metodami usunie zabrudzenia z mat zanieczyszczonych olejem. Są one odbierane od użytkownika i dostarczane z powrotem, przy czym również i w tym wypadku przywiązuje się szczególną wagę do korzystania z pojazdów niskoemisyjnych i optymalizacji planowania tras. Maty są certyfikowane i zatwierdzone do użytku przez niemiecki Federalny Urząd ds. Ochrony Przyrody i Środowiska (Bundesamt für Natur- und Umweltschutz). Zabezpiecz się jeszcze dziś, na wypadek gdyby jednak doszło kiedyś do niewielkiego wycieku, i odkryj różnorakie możliwości zastosowania naszych mat wiążących olej.