Poduszki sztauerskie

Poduszki sztauerskie — do wypełniania luk w przestrzeni ładunkowej

W kolejności malejącej
W kolejności malejącej

Poduszki sztauerskie — do unieruchamiania ładunku i wypełniania luk w przestrzeni ładunkowej

Poduszki sztauerskie — do unieruchamiania ładunku i wypełniania luk w przestrzeni ładunkowej
Zabezpieczenie metodą kształtową w obrębie jednostki ładunkowej lub transportowej jest niezmiernie ważne. W znacznym stopniu przyczyniają się do tego poduszki sztauerskie, gdyż wstawia się je w niecki i szczeliny powstałe w przestrzeni ładunkowej. Zapobiegają „wędrowaniu” towarów — ładunek nawet się nie poruszy. Są one dlatego nieodzowne w zabezpieczaniu ładunków, ponieważ są zdolne do znoszenia ekstremalnych obciążeń, uniwersalne i błyskawiczne w użyciu, a do tego jeszcze atrakcyjne cenowo. Przyczyniają się również do zmniejszenia ryzyka transportowego, a także zapobiegają wypadkom i nieprzyjemnościom w przypadku kontroli przez funkcjonariuszy Policji i niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Transportu Towarów (Bundesamt für Güterverkehr, BAG — odpowiednik polskiej Inspekcji Transportu Drogowego). Poduszki sztauerskie nazywane są również poduszkami powietrznymi, kontenerowymi, przekładkowymi bądź nadmuchiwanymi albo też workami sztauerskimi, powietrznymi, kontenerowymi, przekładkowymi lub nadmuchiwanymi (ang. airbag, container bag, dunnage bag, big bag).

Worki sztauerskie są bardzo skuteczne w zabezpieczaniu ładunków

 Worki sztauerskie są bardzo skuteczne w zabezpieczaniu ładunków
Worki sztauerskie umieszcza się między paletami, ścianami kontenerów, pojemnikami bądź zbiornikami. W ten sposób zapobiegają one przesuwaniu się, przewracaniu bądź też spadaniu ładunku podczas transportu. Amortyzują wstrząsy i redukują nacisk między paletami a ścianą kontenera. Są powszechnie stosowane na całym świecie do zabezpieczania ładunków w transporcie ciężarowym, morskim i kolejowym. Chronią ładunek przed uszkodzeniami podczas transportu, a tym samym przyczyniają się do obniżenia kosztów. Zwiększenie bezpieczeństwa ma dodatkowo wpływ na pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, ponieważ w ten sposób demonstruje się, jak poważnie traktuje się jakość dostaw i zabezpieczenie ładunku.

Atrakcyjna cenowo alternatywa

 Worki sztauerskie są bardzo skuteczne w zabezpieczaniu ładunków
Stosowanie poduszek sztauerskich jest znacznie bardziej opłacalne aniżeli kosztownych konstrukcji drewnianych (palisad). Tym samym oszczędza się czas i pieniądze podczas załadunku, ponieważ korzystanie z tych produktów jest szybkie i łatwe. Poduszkę przytrzymuje się w szczelinie lub niecce w przestrzeni ładunkowej i w kilka sekund napełnia powietrzem za pomocą sprężarki pneumatycznej; jest to również możliwe przy pomocy urządzenia do sprawdzania ciśnienia w oponach. Produkty te są dostępne w wykonaniu jednowarstwowym do eksportu lub niewielkich ciężarów bądź też wielowarstwowym do dużych ciężarów lub stosowania w transporcie wahadłowym. Warstwa zewnętrzna poduszek zapobiega uchodzeniu z nich powietrza podczas transportu, a poza tym są one odporne na występującą ewentualnie wilgoć. Są one dostępne jako produkt jednorazowy, na przykład do eksportu, gdyż można je szybko zagospodarować jako odpady, bądź też jako produkt wielokrotnego użytku. W tym przypadku przez zawór spustowy spuszcza się powietrze z poduszki sztauerskiej, co umożliwia jej ponowne użycie nawet do pięćdziesięciu razy. Worki sztauerskie są dostępne w różnych rozmiarach dobieranych w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabezpieczają ładunek, wypełniając szczeliny o szerokości do 800 mm. Skontaktuj się z nami, a my z chętnie udzielimy Tobie porady, w jaki sposób zagwarantować maksymalne możliwe zabezpieczenie ładunku w Twoim transporcie.