Logistyka w pojazdach z nadwoziem plandekowym

Pojazdy z nadwoziem plandekowym są chętnie używane w roli środków transportu na całym świecie. W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni ładunkowej stworzono różne systemy transportowe i systemy zabezpieczeń. Prostym i skutecznym rozwiązaniem są belki blokujące na stałe zintegrowane z szyną sufitową, które są dzięki temu zawsze dostępne na pokładzie, gdy akurat są potrzebne. Po każdym rozładunku częściowym belki są przesuwane nieco dalej w głąb przestrzeni ładunkowej i zabezpieczają pozostały ładunek w czasie dalszej jazdy. Belki są bardzo lekkie, a mimo to odznaczają się siłą blokującą o wartości nawet do 2000 daN. W momencie, gdy nie są już potrzebne, można je po prostu złożyć pod sufit. Tym samym w żaden sposób nie blokuje się w ładowni miejsca potrzebnego na składowanie innych ładunków.

System listew mocujących i belek blokujących do najróżnorodniejszych zadań transportowych

W przypadku tego systemu listwy mocujące przytwierdza się do ścian pojazdu z nadwoziem plandekowym. Są one solidnie zamocowane i mieszczą w sobie setki punktów mocowania. Wąski rozstaw otworów umożliwia więc zabezpieczenie ładunku metodą kształtową co do centymetra w kilka sekund. W szynach bocznych zamocowuje się następnie, w zależności od wymagań zabezpieczenia, pasy mocujące, belki blokujące lub drążki rozporowe. W ten sposób kilkoma prostymi ruchami można przedzielić ładownię pojazdu wszerz lub wzdłuż, w zależności od tego, jakie ładunki należy akurat zabezpieczyć. Kolejną zaletą tego systemu jest to, że nie trzeba się już tak bardzo zastanawiać nad prawidłowym rozłożeniem ładunku i naciskiem osi.

Zabezpieczenie ładunków przeznaczone do wszelkiego rodzaju zadań transportowych.

Elastyczne zabezpieczenie ładunku

Dzięki systemowi zabezpieczania ładunków skutecznie i niezawodnie rozwiążesz każde zadanie transportowe w kilka sekund. Przy jego użyciu stworzysz podstawę dla wszelkiego rodzaju elementów zabezpieczających.

Mehr Informationen
System podwójnej podłogi do pojazdów z nadwoziem plandekowym

System podwójnej podłogi

Zyskaj dzięki temu systemowi dodatkowy poziom ładunkowy i dwukrotnie zwiększ liczbę miejsc paletowych. Postępuj gospodarnie i efektywnie. Nigdy więcej zmarnowanej przestrzeni ładunkowej.

Mehr Informationen
Adaptowalny system blokowania ładunków do pojazdów z nadwoziem plandekowym

System blokowania ładunków

Zabezpiecz wiele nośników ładunkowych. Dzięki łącznej sile blokującej o wartości 8.000 daN niemal każdy ładunek pozostanie na swoim miejscu. Skrzynki z wodą mineralną bądź całe palety nie stanowią dla tego systemu żadnego problemu.

Mehr Informationen


System podwójnej podłogi służący do utworzenia drugiego poziomu ładunkowego w pojeździe z nadwoziem plandekowym

Wiele ładunków ma ponadwymiarowe gabaryty i zajmuje sporo miejsca w ładowni. W konsekwencji tego konieczne jest wykonywanie kursów z obciążeniem znacznie poniżej dopuszczalnej ładowności. Dzięki systemowi podwójnej podłogi z łatwością można utworzyć drugi poziom ładunkowy, aby w ten sposób podwoić wolumen przewożonego ładunku. Dzięki temu systemowi można na przykład zwiększyć liczbę miejsc europaletowych z 33 na 66. Kolejną jego korzystną cechą jest to, że można użyć belek ładunkowych także dodatkowo do zabezpieczenia ładunku metodą kształtową. Przy użyciu systemu podwójnej podłogi można znacząco zwiększyć wolumen przewozów i znacznie bardziej efektywnie go wykorzystać.

Oczywiście wszystkie wyżej wymienione systemy w rozmaitych wersjach znajdziesz w naszym sklepie Ladungssicherung.eu (Zabezpieczanie ładunków). Z pewnością znajdziesz tutaj rozwiązanie dopasowane specjalnie do przewożonych przez Ciebie towarów i znacznie podniesiesz poziom bezpieczeństwa w swoim pojeździe z nadwoziem plandekowym. Jeżeli masz pytania dotyczące optymalnego zabezpieczania ładunków, zwróć się z nimi do naszego zespołu doradców!