Logistyka w pojazdach o nadwoziu furgonowym

Pojazdy o nadwoziu furgonowym są między innymi bardzo popularne w transporcie artykułów spożywczych. Zarówno towary mrożone, jak i suche docierają w nich bezpiecznie do miejsca przeznaczenia. Żywność chłodzona jest bardzo wrażliwa i w każdym wypadku wymaga ochrony i zachowania opakowania izolacyjnego. Drobne uszkodzenia oznaczają przerwanie w krótkim czasie łańcucha chłodniczego i powodują częstokroć znaczne szkody. Z tego względu systemy transportowe muszą być opracowywane w ścisłej współpracy z konstruktorami pojazdów, aby podczas instalacji nie doszło do żadnych naruszeń ścianek izolacyjnych. Dlatego też oferowane przez nas systemy zostały opracowane specjalnie dla pojazdów z nadwoziem furgonowym, aby Twój ładunek bezpiecznie dotarł do miejsca przeznaczenia.

Zabezpieczanie kontenerów na kółkach

Szczególnie ważne w branży transportowej jest zabezpieczanie kontenerów na kółkach, ponieważ te ruchome konstrukcje ułatwiają w znacznym stopniu załadunek i rozładunek. Podczas jazdy stanowią one jednak zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ stoją na kółkach, więc mogą toczyć się we wszystkich kierunkach. Specjalny system z regulowanymi dźwigniami napinającymi w szynach na ścianach bocznych stanowi proste rozwiązanie: przymocowanie kontenerów na kółkach do ściany bocznej odbywa się jednym ruchem. Można również zastosować inny system do zabezpieczenia kontenerów na kółkach i palet — belki blokujące o wysokiej wytrzymałości, które można elastycznie dostosować do dowolnej głębokości załadunku. Belki blokujące są solidnie zamocowane w szynach sufitowych i można je przesuwać w tę i z powrotem w przestrzeni ładunkowej. Jednakże pomimo swojej niewielkiej masy odznaczają się siłą blokowania o wartości do 2000 daN.

Dodatkowe poziomy ładunkowe w ładowni

Są towary, których nie można piętrować albo wymaga to znacznego wysiłku. Takim ładunkiem szybko zajmuje się przestrzeń ładunkową i ze względu na brak miejsca konieczne jest zaplanowanie dodatkowego kursu. W naszym sklepie internetowym oferujemy system, który umożliwi utworzenie w Twoim pojeździe z nadwoziem furgonowym nowego poziomu ładunkowego. Dodatkowy poziom jest przechowywany bezpośrednio pod sufitem, a tym samym nie blokuje cennego miejsca potrzebnego na składowanie. Jeżeli jednak pożądane jest utworzenie nowego poziomu, płytę można w kilka sekund ściągnąć w dół i ustawić na odpowiedniej wysokości z dokładnością co do centymetra w gęsto rozstawionych otworach. Do transportu odzieży istnieje również optymalne rozwiązanie, w którym Twój towar dotrze do miejsca przeznaczenia bez opakowania i bez zagnieceń. Będziesz w stanie szybko przekształcić swój pojazd z nadwoziem furgonowym w mobilną garderobę, zawieszając rury nośne w pionie lub w poziomie w szynach z otworami kluczowymi. W ten sposób wykorzystasz każdy centymetr przestrzeni ładunkowej.

Jeżeli będziesz mieć pytania dotyczące optymalnego zabezpieczenia swoich ładunków lub towarów, zadzwoń do nas, a z przyjemnością udzielimy Tobie porady i wspólnie znajdziemy system odpowiadający Twoim potrzebom.

System do transportu kontenerów na kółkach

Transport kontenerów na kółkach

Kwiaty, artykuły spożywcze i odzież przeznaczona na wynajem są obecnie komisjonowane stosownie do wymagań odbiorcy końcowego. Jednakże kontenery na kółkach stanowią wyzwanie dla branży transportowej.

Mehr Informationen
System umożliwiający stworzenie dodatkowego poziomu ładunkowego

System poziomów ładunkowych

Optymalnie wykorzystaj przestrzeń ładunkową. Dzięki temu systemowi stworzysz dodatkowy poziom ładunkowy i zoptymalizujesz wykorzystywaną przestrzeń ładunkową.

Mehr Informationen
Zwiększenie wolumenu przewożonego ładunku dzięki systemom podwójnej podłogi

System podwójnej podłogi

Konfekcjonowane pojemniki na paletach trudno układać w stosy, a muszą dotrzeć do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Dzięki systemowi podwójnej podłogi podwaja się wolumen ładunków przewożonych samochodem ciężarowym.

Mehr Informationen
System blokowania ładunków przy pomocy drążków rozporowych przeznaczony dla pojazdów z nadwoziem furgonowym

System blokowania ładunków

Dzięki systemowi blokowania ładunków zapewnisz sobie bezpieczeństwo w każdym przypadku. Zabezpiecz palety i kontenery na kółkach metodą kształtową w kierunku do tyłu dzięki na stałe wbudowanemu systemowi.

Mehr Informationen
Transport odzieży w pojazdach z nadwoziem furgonowym

System do transportu odzieży

Pożegnaj się ze składaniem, pakowaniem i przepakowywaniem odzieży. Dzięki temu systemowi sukienki, spodnie i koszule przewozi się niezawodnie i bez zagnieceń.

Mehr Informationen