W dniach od 23.12.2021 do 07.01.2021 włącznie obowiązuje w naszym sklepie przerwa zimowa. W tym okresie nie realizujemy wysyłek.
Od dnia 10.01.2022 jesteśmy z powrotem do dyspozycji. Prosimy o zrozumienie w tym względzie.

Europejskie Centrum Kompetencji w Dziedzinie Zabezpieczania Ładunków 3G

Centrum Kompetencji w dziedzinie Zabezpieczania Ładunków 3G to kompleks treningowo-szkoleniowo-badawczy zajmujący się szeroko pojętym zabezpieczaniem ładunków i bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pod względem dojazdu znajduje się w dogodnej lokalizacji, w położonej w centrum Niemiec Fuldzie. To pierwsza tego typu instytucja w dziedzinie zabezpieczania ładunków i transportów.

Cała działalność prowadzona w Centrum Kompetencji 3G koncentruje się wokół skutecznego zabezpieczania ładunków. Na łącznej powierzchni 15.000 m², na której zorganizowano między innymi sześć sal seminaryjnych, żadne życzenie nie pozostanie niespełnione. Uczestnikom zajęć prezentowane są proste, ale skuteczne metody, jak można zorganizować bezpieczny transport ładunków i uniknąć poważnych wypadków. Poza przekazaniem podstaw teoretycznych centrum daje również możliwość przeprowadzenia prób dynamicznej jazdy na torach testowych, a także oferuje praktyczną wizualizację. Użycie otwartych pojazdów na rozległym terenie zewnętrznym pozwala zrozumieć, jakie mogą być konsekwencje niedostatecznego zabezpieczenia ładunku, a także przekonać się, jak wysoki stopień bezpieczeństwa zapewnia na przykład mata antypoślizgowa. Innym punktem zainteresowania są możliwości prowadzenia na tym terenie badań i testów. W tym miejscu zarówno uczestnicy zajęć, jak i producenci i firmy transportowe mają możliwość przetestowania swoich zabezpieczeń ładunków i sprawdzenia ich zgodności z normami, a także tego, w jaki sposób można je ewentualnie zoptymalizować. Uczestnicy zajęć mogą tutaj również opracowywać konkretne koncepcje zabezpieczeń, które są najbardziej odpowiednie dla poszczególnych sytuacji. Atrakcją Centrum jest 10-tonowa suwnica pomostowa firmy ABUS znajdująca się w hali prób, którą stosuje się do zaplanowanych badań zabezpieczeń ładunków. Poza tym hala jest wystarczająco duża, aby pomieścić kompletny ciągnik siodłowy, co umożliwia nauczanie i przeprowadzanie testów w realistycznych warunkach w oparciu o praktyczne przykłady.

Tym, co ponadto wyróżnia Centrum Kompetencji 3G, jest skupiona w jednym miejscu kompetencja ponad 650 konsultantów technicznych w dziedzinie zabezpieczania ładunków. Poza tym Centrum współpracuje z organizacjami kontrolnymi, takimi jak Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Zapobiegania Wypadkom i Promowania Bezpieczeństwa EuroSafe, Instytut Fraunhofera, Instytut Logistyki Handlu i Dystrybucji, Towarzystwo do spraw Logistyki Transportowej, Przeładunkowej i Magazynowej TUL-LOG, Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego Samochodów DEKRA, Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego TÜV oraz Stowarzyszenie na rzecz Nadzoru Technicznego GTÜ, a także wspiera rozwijanie nowych, zorientowanych na przyszłość produktów. To sprawia, że Centrum Kompetencji jest idealnym miejscem na organizowanie szkoleń uzupełniających dla pracowników, a także zajęć przeznaczonych na doskonalenie zawodowe kadry menedżerskiej i doradczej. Wspólne kursy uwrażliwiają na te delikatne sprawy i umożliwiają bezproblemowy przepływ informacji na ten temat. I tak, na przykład, na seminariach dla kadry menedżerskiej naświetla się również prawne konsekwencje niedostatecznego zabezpieczenia ładunku.

Europejskie Centrum Kompetencji w dziedzinie Zabezpieczania Ładunków 3G dzięki wszechstronnym i kompleksowym szkoleniom oraz stwarzaniu możliwości do przeprowadzania testów i badań przyczynia się w znaczący sposób do podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.